HKL серија потопна завртка центрифугални пумпи

апликации:
•  третман на отпад

•  талози, канализација, flocculants.

•  обработка на храна

•  жива риба, овошје, зеленчук

•  целулоза и хартија

•  дрво чипови, Средна густина пулпа акции, талози

•  Хемиска / петрохемиски

•  масло / вода сепаратори, кристално каши, не-Њутн каши

•  рударство

•  екстракција на јаглерод и смола каши, растворувач


детали за производот

Тагови производ

карактеристики:

1. Висока ефикасност
Намалување на трошоците на енергија (поврзани коњ моќ сега може да чини повеќе од usd1000 на коњ моќ)
2.Clog работење
Не блокада средства најмалку внимание и минимално одржување, освен периодичните прилагодувања
3.Gentle акција
спречува оштетување деликатна материја
4. стрмни кривата главата капацитет
минимизира прекини во капацитет, спречува моторни преоптоварување, и обезбедува дополнителен притисок да се издувам приклучоци
5.Low NPSH requiremets
хепт да се задржи дебели талози и големи цврсти движење што се очекува намалување на располагање вшмукување главата. Таа, исто така ги намалува трошоците за инсталација.
6.Positive вшмукување проток
овозможува на пумпата за да се справи лесно дебели талози
7.Externally прилагодливи облоги
8.Abrasion отпорни изградба
Со 550 според Бринел, висок хром железо коло и прилагодуваат екстерно располагање вшмукување лагер.

Забелешки: Ние сме биле OEM за многу брендови од Европа и САД

Секциска цртање

Оваа серија на завртка центрифугални потопна пумпа за отпадна вода, воведување и апсорбирање домашни и странски напредна технологија, разумни структура, супериорни перформанси. верверица кафезни режим на работа на моторот на S1, H статорот класа на изолација (180 ℃), и има уред за анти-кондензација, секоја фаза е опремен со уред за заштита од преоптоварување.

HKL-2.1

1, статорот ликвидација на моторот (класа H изолација, заштита одделение IP68)

HKL-2.2

3, нов тип запечатување материјал за обработка водоотпорно кабел

HKL-2.3

5, анти ликвидација компактен дизајн механичка заптивка

HKL-2
HKL-2.5

2, со висок квалитет авто лежиште

HKL-2.6

4, ротор собранието

HKL-2.7

6, широк канал volute

HKL-2.4

7, печат прстен

HKL-2,8

8, завртки центрифугални коло

перформанси крива

HKL-1

2 заменливи носат обвивка крстосување

Завртки центрифугална пумпа можат да бидат опремени евентуално со носат лагер, ова е идеален за груби апликации процес .Кога носи, облоги може да се замени на дел од трошоците за замена на целиот обвивка

HKL-3

3 Сува солидна scapacity на различни типови на пумпи

•  Multivane центрифугални

•  еднокреветни или двокреветни неиздржана центрифугални

•  Вител

•  завртка центрифугални

•  Архимед завртка, прогресивна шуплина

HKL-3.2

Користење на завртка центрифугални коло, може да донесе поголеми честички со дијаметар, за да се постигне ефикасна не-блокирање на отпадни води; 

Патент: ZL2013 2 0.179.485,6

класа на мотор изолација е H, моторот комора на највисоката температура до 180 ℃, класа на заштита IP68

Серпентина ликвидација мотор е опремен со две групи на термички прекинувач, температура 125K, ефикасно да се спречи прегревање на моторот
Патент: ZL2012 2 0.046.985,8

Користење на анти-ликвидација компактен дизајн механичка заптивка, направени од силикон карбид и волфрамкарбид или волфрам карбид и волфрамкарбид;

Користење на увезени НСК лежишта, имајќи услугата живот е повеќе од 100000 часови;

Заптивање на вратило систем има маслена комора, е поставен помеѓу лежишта седиште и моторот и течност, за подмачкување и ладење themechanical печат, исто така, со внатре на екранот сонда за откривање на било какво истекување од заптивка, откако механички дефекти на печат, водата доаѓа во маслена комора, тоа ќе алармот;

Користење на нов тип запечатување материјал за обработка недвосмислен кабел, можат ефикасно да се спречи истекување на кабелот вода; Патент: ZL2012 2 0.046.988,1

Користење на нов тип запечатување материјал за обработка недвосмислен кабел, можат ефикасно да се спречи истекување на кабелот вода; Патент: ZL2012 2 0.046.988,1

Вратило на пумпа употреба AISI420 нерѓосувачки челик, вратило и работно коло со светлинка вратило конекција, безбеден и сигурен, па машина може да работи правилно.
Патент: ZL2012 2 0.046.989,6

SCI серија Тип спектар

hkl-4

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи